NEBOJTE SA OBCHODOVANIA S ČÍNOU

Podnikajme spoločne

 1. Prečo sa nebáť obchodovania s Čínou – by INVELT

  FÁMY o obchodovaní a podnikaní s Čínou by INVELT alebo čo už dávno NEPLATÍ. Príďte na osobné stretnutie a dozviete sa. Poraďte sa – by INVELT.

  1. Všetko čo je vyrobené v Číne je nekvalitný “šmejd”. Neplatí.

  My sme na základe skúseností zvolili iný rebríček hodnotenia  kvality dodávateľov  a tovarov. Každý výrobca s ktorým obchodujeme má Systém manažérstva kvality ISO 9001,
  potvrdených odoberateľov z viacerých štátov sveta,  referencie, ako je aj osobne skontrolovaný našim zamestnancom v Číne (pokiaľ  sa nachádza v regióne Guandong).
  Podrobne skúmame certifikácie, ocenenia, či potrebu homologizáciu daného produktu pre použitie v EU.  Naši klienti si majú možnosť skontrolovať kvalitu a podrobiť testom požadovaný tovar na vzorkách. V prípade, že vzorku nie je možné doviesť, zabezpečíme dopravu, ubytovanie a stretnutie priamo z výrobcom vo fabrike.

  1. Obchodovanie s Čínou je výhodný len pri veľkých množstvách – neplatí.

  Toto tvrdenie bola pravda pár rokov dozadu. Čínski výrobcovia si doslova diktovali  minimálne povinné množstvá odberu. Tieto boli pre náš trh nereálne a preto aj Číňania malé trhy ako  Slovensko ignorovali. Kríza v roku 2008-2009 potvrdila aký vrtkavý môže byť americký spotrebný trh a preto boli čínske spoločnosti nútené hľadať menšie, ale stabilnejšie trhy a spustili zo svojich nárokov na množstvá.  “Osobne sa mi stalo, že pri jednaní s riaditeľom najväčšej čínskej spoločnosti na výrobu potrubných systémov, ho moja požiadavka ohľadne množstva  doslova rozosmiala. Nechcel však riskovať stratu potenciálneho trhu a súhlasil so spoluprácou.” (Michal Malík, výkonný riaditeľ INVELT)

  1. Komplikácie a časová náročnosť vybavovania – nájdenia dodávateľa, overenie, získania vzoriek, objednania tovaru, dovoz, preclenie,  dodanie tovaru… neplatí.

  Naši klienti dostávajú službu na kľúč – čo znamená dovoz tovaru až pred dvere, vo vopred určenom čase.  Ak viete presne čo hľadáte, požadovanú vzorku môžete dostať už do siedmich dní.

  1. Číňania sú nepozorní a veľa krát dodajú úplne iný tovar. Alebo tovar, ktorý nespĺňa očakávania – neplatí.

  Stane sa občas, že výrobca pošle iný tovar ako bol požadovaný. Väčšinou sa na chybu príde až pri vyberaní z kontajnera a veľmi ťažko sa tovar vracia späť. Nieje to ale spôsobené  dodávateľom úmyselne. Stále treba mať na mysli fakt, že objem našej dodávky je v porovnaní s ich denným štandardom zanedbateľný. Preto dochádza ku odsúvaniu dôležitostí na druhú či tretiu koľaj.  To, čo je pre nás životne dôležitá dodávka, je pre nich „niečim, čo zostalo v rohu po tej zásielke do USA“.  Toto je dôvod, prečo každú zásielku osobne alebo telefonicky kontroluje náš  lokálny zamestnanec a zabezpečuje rýchly a bezchybný export z Číny.

  V otázke tovaru, ktorý nespĺňa očakávania, je to bohužiaľ vo väčšine  klient, čo zaviní celú situáciu.
  Nedostatočnou špecifikáciu požiadaviek dochádza k nedorozumeniam a občas aj fatálnym chybám.  Treba mať totiž stále na pamäti, že obchodujeme s továrňou celého sveta. Náš dodávateľ včera komunikoval s Arabom a tesne pred nami s Afričanom. Veci,  ktoré sú u nás absolútne bežné, v iných krajinách neexistujú. A naopak.  Zaujímavým príkladom je príhoda jedného nášho klienta.  Chcel objednať väčšie množstvo tričiek na jednu spoločenskú akciu. Aby sme sa vyhli  komplikovaným špecifikáciám materiálu, potlače, tvaru, odporučili sme mu, nech pošle existujúcu vzorku dodávateľovi s jediným odkazom – vyrobiť presnú kópiu. Avšak klient zabudol zmieniť jednu zanedbateľnú maličkosť – že tá diera od cigarety z poslednej várky tam byť nemá.
  Tak nosilo 300 ľudí na akcii tričká a čudovali sa, prečo majú všetci dieru na pupku.

  1. Doprava a celý proces ako taký je veľmi zdĺhavý – už neplatí.

  Toto tvrdenie je absolútne mylné. V prípade, že použijeme leteckú dopravu, stane že tovar je tu už do dvoch dní. V prípade lodnej  prepravy, je to do 30-40 dní. Je možná aj ďalšia alternatíva kombinovaná letecká a lodná doprava, kedy sa čas ešte skráti.  Dôležitým faktorom v tejto problematike je Colný úrad Slovenskej republiky. Neexistuje totiž žiaden zákon, ktorý by prinútil colníkov precliť tovar za určité časové obdobie a preto sa stáva, že zásielka pobudne pár dní navyše práve tu. V tomto prípade nepomáha nič iné, len dobré vzájomné vzťahy a veci sa dajú značne urýchliť.

 2. Obchodný full servis na mieru – obchodné príležitosti

  Chceli by ste  podnikať a neviete kde začať? Chýba vám inšpirácia a nemáte sa s kým poradiť?

  SKONTAKTUJTE SA S NAMI

  Zoberieme vás na najväčší čínsky veľtrh – Canton Fair, ktorý sa organizuje 2 x ročne. Nájdeme pre vás zaujímavý produkt, ktorý pristane vašej osobnosti a vyplní dieru na trhu. Zoznámime vás priamo s výrobcom, vyjednáme lepšie obchodné podmienky. Pomôžeme s obchodnou a marketingovou stratégiou.

  VÝSLEDOK:

  1. Máte unikátny produkt
  2. Podnikáte pod našim odborným vedením
  3. Celú komunikáciu s výrobcom a logistiku zabezpečujeme my (nemáte starosti)
  4. Máte jasnú víziu, obchodnú aj marketingovú stratégiu
  5. Podnikáte s istotou by INVELT

  Pošlite na seba kontaktné údaje a my sa vám ozveme.

  PREDMET PODNIKANIA – EXPORT zo Slovenska

  Napriek obrovskému potenciálu čínskeho trhu sa nájde zopár unikátnych produktov či služieb, ktoré majú potenciál uchytiť sa na čínskom trhu.

  Číňania sú vždy nadšení z noviniek na trhu a niektoré slovenské tradičné výrobky, ktoré my už dávno považujeme za absolútne bežné, sú pre nich nanajvýš exotickou záležitosťou, ktorá sa môže stať trhákom na tomto obrovskom trhu s neuveriteľným potenciálom. Ak ste presvedčený, že práve váš produkt či služba je tou správnou voľbou, ste u nás na správnom mieste.

  Medzi produkty, ktoré majú potenciál uchytiť sa na čínskom trhu zaraďujeme najmä:

  • Alkohol
  • Víno
  • Luxusný tovar
  • Kozmetika
  • Šperky
  • Pokročilé technológie
  • Handmade výrobky

  V súvislosti s exportom na čínsky trh zabezpečíme pre Vás nasledovné služby:

  1. Základné legislatívne poradenstvo pri zakladaní pobočky pre import a export tovarov a služieb
  2. Marketingový prieskum a analýzu trhu
  3. Prezentácia Vášho produktu na veľtrhoch, výstavných podujatiach a v médiách
  4. Vyhľadanie vhodného obchodného partnera, či odberateľa
  5. Príprava zmluvy a potrebnej dokumentácie podľa platnej čínskej legislatívy
 3. Tipy pre váš budúci biznis – katalógy pre zastúpenie značiek

  Biznis inšpirácie 

  Na potulkách svetom, ako aj pri spĺňaní rôznych požiadavok od našich klientov sme počas 14 rokov narazili na množstvo vecí, ktoré nám doslova vyrazili dych. Či už po stránke technickej, umeleckej, alebo to bol jednoducho “skvelý nápad” . Niektoré veci sa už aj u nás v náznakoch objavili, ale pre väčšinu Slovákov sú  je to jednoznačne “RARITY” alebo budúce biznis inšpirácie.

  PDF katalógy pre zastúpenie značiek

   

  BREO IDREAM 1260

  Poznám množstvo ľudí, ktorý trpia migrénami, chronickou únavou, či nespavosťou.
  Donedávna som k nim patril aj ja a každý doktor na svete vie, že k tomu výrazným podielom prispieva zlá životospráva, stres, či moj oblúbený termín:  komplex z pocitu, že som riaditeľ zemegule a bezo mňa sa prestane otáčať. Dovolenka sa nedá vziať každý týždeň a preto po extrémnom dni naozaj bodne absolútny relax, či tvrdý spánok.
  Číňania využili  znalosť svojich starých predkov a ich tradičnej medicíny založenej na akopresúre, vibráciách a relaxačnej hudby a vyrobili prístroj, ktorý má nahradiť hojivé ruky liečiteľa a privodiť relax, odpútanie  sa od od bolesti, či kľudný spánok.
  U mňa jednoznačne zabralo to tretie a to až tak , že so mnou museli na výstave poriadne zatriasť, aby som im tam protestne nezaspal.
  Vrelo odporúčam a verím, že čoskoro si ho budete môcť objednať a vyskúšať na vlastnej koži.
  čoskoro na www.digitalslovakia.sk.

  LED vodovod či sprcha

  Táto “hlúposť” ma zaujala na prvý pohľad. Samozrejme preto, že to naozaj fantasticky vyzerá, či už v tme, alebo šere kúpeľne, ale dokonca to má aj určitý bezpečnostno-edukačný prvok.  Farba lediek na vodovode, resp. sprche sa totiž mení podľa teploty vody = červená nás upozorňuje na horúcu vodu, zelená je vlažná a modrá studená. Zabráni to malým domácim úrazom a v prípade detí vzdeláva, bez pokusov a omylov.
  A hlavne: nekúp to za 2 eurá.

   

  Naozaj “Bezpečnostná vesta”

  Led technológiu vidíme na ulici každý deň, pretože má všetky výhody oproti tradičným žiarovkám. Od enviromentálnej, cez estetickú, mobilnú a tvarovateľnú, ale  hlavne úspornú. Kam sa ale dá až zájsť? Dnes už hádam nenájdeme nový automobil, ktorý by nemal niekde v svetlometoch diódku.  “Na jednej výstave ma naozaj zaujal led prvok na bezpečnostnej veste – či už policajnej, hasičskej, záchranárskej, alebo úplne obyčajnej – vodičskej. Jednalo sa o dva veľmi silne svietiace pásy vpredu a vzadu. Intenzita bola taká silná, že bez problémov zabezpečovala viditeľnosť na obrovskú vzdialenosť, ba dokonca slúžila aj ako baterka, “keď ju nie je čím držať“, do hmly ideálny doplnok. Minimálne pracovníci nášho policajného zboru by takúto vestičku isto ocenili” 🙂

 4. Naši klienti a dovezené značky – denník z CANTON FAIR 2015

Chcem viac informácii,
kontaktujte ma

Kontaktný formulár

Meno a Priezisko (povinné)

Váš email (povinné)

Predmet

Odhadovaný plánovaný vklad do biznisu

Vaša správa

Súhlasim so spracovaním osobných údajov.
Súhlasim so zasielaním newslettera.