Obchodné a zážitkové cesty

Najprv si vyberte typ cesty, ktorú hľadáte:

Obchodné cesty Zážitkové cesty

Vyberte si vašu cestu:

Šanghaj

Suzhou
Zhangjiajie

Kanton

Yangshuo

Kanton

Zažite metropolu Guangzhou (Kanton), štvrté najväčšie mesto v Číne. Kedysi malá, zanedbaná a nevýznamná dedina, dnes jedno z najvýznamnejších obchodných miest na svete, kde sa niekoľkokrát ročne stretávajú obchodníci z celého sveta.

Popis zájazdu

Vydajte sa s INVELT na spoznanie jednej z najväčších čínskych metropol, do centra biznisu Guangzhou. Spoznajte čínsku kultúru v jej plnej rozmanitosti.

Podľa legendy založilo mesto Kanton päť nesmrteľných, ktorí prišli z neba na kozách a zachránili miestnych obyvateľov od hladomoru. Preto sa tiež Kanton niekedy nazýva Kozie mesto. Prví cudzinci, ktorí sa v Kantone objavili, boli v r. 1514 Portugalci, ktorí v podstate udržiavali monopol nad obchodom s Čínou až do príchodu Holanďanov na začiatku 17. storočia. Z portugalčiny tiež pochádza „europeizovaný“ názov mesta Kanton. V čase, keď sa Čína dištancovala od zvyšku sveta, bol Kantonský veľtrh (Canton Trade Fair)  dlho jediným spojením obchodu „ríše Stredu“ so Západom.

Popis zájazdu Kanton

Zážitky v meste: Kanton má viac ako 2000-ročnú históriu a rozvinutú bohatú kultúru. Okrem slávneho a bohatého Kantonu nás tiež čaká výlet do prírody – napríklad umelo vytvorený, ale uchvacujúci vodopád Zengcheng a hory v oblasti Yangshuo.

Výlety do okolia: Fakultatívnou či alternatívnou aktivitou môže byť aj výlet do neďalekého mesta Shenzhen, jedného z najrýchlejšie rastúcich miest na svete, ktoré hraničí s Hongkongom. Shenzhen sa stal v Číne už v r. 1979 prvou špeciálnou ekonomickou zónou. Historické pamiatky tu vzhľadom na minulosť mesta ako bývalej rybárskej dediny prakticky nie sú. Nájdeme tu však obrovské nákupné centrá s elektronikou, či módou a doplnkami a najmä „originálnymi napodobeninami“ všetkého druhu.

Náročnosť: Ide o pohodový, fyzicky stredne náročný zájazd, v rámci ktorého navštívime najznámejšie pamiatky a atrakcie v Guangzhou a oblasti Yangshuo. Na prepravu budeme využívať metro, autobus, lietadlo a skútre.

Ubytovanie a strava: Ubytovaní budeme v hoteloch vyššej turistickej kategórie, s raňajkami v dvojlôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením na izbe. V cene zájazdu sú zahrnuté raňajky. Ostatnú časť pobytu sa stravujeme spoločne v miestnych reštauráciách.

Čo nás čaká?

1. deň odlet z Viedne/Budapešti

2. deň prílet do Guangzhou, ubytovanie, odpočinok, prechádzka, spoločná večera

3. deň Guangzhou – tradície a kultúra – park Yuexiu; starobylé mesto Xiguan; akádémia klanu Chen a pamätná sieň Sun Yat-Sena; Chrám šiestich banyánových stromov

4. deň Guangzhou – emócie – Beijing Road; street food; chrám Veľkého Buddhu; prechádzka uličkou smradu, uličkou strachu a križovatkou snov; plavba loďou po Perlovej rieke; Guangzhou Opera House; Canton Tower

5. deň Guangzhou – história a poznávanie – kláštor Hualin, ostrov Shamian, trh Qingping, rybí trh a večera v štýle morských plodov
Alternatívne aktivity – Chimelong International Circus; Chimelong Paradise; Safari Park

6. deň vodopád Zengcheng/Shenzhen – objavovanie a zážitky

7. deň Yangshuo – adrenalín – Moon Hill; vyhliadka Ruyi; jazda na skútroch; Yangshuo West Street

8. deň Yangshuo – dobrodružstvo – rieka Yulong; jazda na skútroch, pomarančové sady; Silver Cave; vír mesta

9. deň Yangshuo; návrat do Guangzhou – relax, nakupovanie darčekov a suvenírov, spoločná večera

10. deň odlet do Viedne/Budapešti

Termíny

Predbežný termín zájazdu:
5. – 15. apríla a októbra 2024*
Predbežný dátum odletu
5. apríla a októbra 2024*
Predbežný dátum príletu
15. apríla a októbra 2024*

*Termín zájazdu upresníme po potvrdení zo strany leteckej spoločnosti

Počet účastníkov

Skupina 10–16 osôb.
Na zážitkové zájazdy cestujeme v menších skupinách s individuálnym prístupom ku každému účastníkovi.

Cena zájazdu

Cena zahŕňa:

 • zabezpečenie víz
 • spiatočnú letenku
 • ubytovanie s raňajkami vo všetkých destináciách
 • dopravu na letisko a z letiska v Číne
 • vnútroštátnu verejnú dopravu
 • program
 • CZ/SK sprievodcu počas celej doby pobytu

Cena nezahŕňa:

 • stravovanie (okrem raňajok)
 • vstupné do pamiatok alebo ďalšie atrakcie podľa individuálnej dohody na mieste
 • vízový poplatok
 • cestovné poistenie

Orientačná cena zájazdu: 2600 €*

*Finálna cena závisí od termínu odletu. Zálohová platba je vo výške 50% z celkovej ceny zájazdu.

Prihláste sa teraz


Nakoľko jazdíme v malých skupinkách, váš zájazd môže byť rýchlo vypredaný. Ak máte záujem, odporúčame vám nezáväznú predbežnú prihlášku, počas ktorej vás budeme informovať o aktuálnom stave záväzných rezervácií a prípadných zmenách.

Váš sprievodca

Sprievodca po Číne

Mgr. Michaela Kalábová
Travel Manager

Na obchodných a zážitkových cestách po Číne vás bude sprevádzať naša kolegyňa Michaela. Vďaka šesťročnému štúdiu čínštiny, životu v Číne a spoznaniu tamojšej kultúry sa Michaela v krajine draka cíti ako ryba vo vode. Ročné štúdium na Tianjin University a s tým spojené cestovanie po Číne jej umožnilo porozumieť miestnej mentalite. Vďaka sprevádzaniu menších turistických skupín po Číne a iných ázijských krajinách mala možnosť načerpať množstvo praktických skúseností aj v oblasti cestovného ruchu. Môžete sa spoľahnúť na jej organizačné schopnosti a vychutnať si hladký priebeh cesty a neopakovateľné zážitky pri poznávaní kultúr odlišných od tej našej.

Napísali nám

Cesty s INVELT sú plné nezabudnuteľnej inšpirácie a zážitkov.
Pozrite si, ako nám o nich napísali naši klienti.