Čínske veľtrhy = ktorý si vybrať na vašu obchodnú cestu do Číny?

2. októbra 2019

Čína je najľudnatejšou krajinou sveta, štvrtým najväčším štátom, kolískou civilizácie a druhou najsilnejšou svetovou ekonomikou. Za posledných štyridsať rokov urobila obrovský pokrok. Vďačiť tomu môže okrem iného investíciám do výskumu a technologických noviniek. Práve tie predstavuje na svojich medzinárodných výstavách.

Predstavujeme vám Global Souces

Počuli ste už o veľtrhu „Global Sources Trade Fair“? Je to najväčší veľtrh spotrebnej elektroniky na svete. Koná sa už 48 rokov v Hongkongu vždy v apríli a v októbri. Jeho úlohou je prostredníctvom výstavy uľahčiť obchodovanie medzi Áziou a zvyškom sveta.

Panoráma Hongkongu
zdroj: Unsplash

Každoročne sa na ňom predstaví viac ako 7800 stánkov. Delí sa na dve fázy – spotrebnú a mobilnú elektroniku. Všetky elektronické  novinky a svetové technologické „vychytávky“ nájdete práve tu. Tešiť sa môžete na bezdrôtovú zvukovú zónu plnú top produktov pre akustických fajnšmekrov. V hale „Audio Sourcing“ sa nachádza zóna technológií, ktorá predstavuje najnovší vývoj bezdrôtovej a inteligentnej audio technológie s vysokým rozlíšením. Veľké spoločnosti ako Huawei, BES, SoundAl, GCEC a Čínska asociácia audio priemyslu práve tu predstavujú svoje najnovšie vynálezy. V ďalšom pavilóne na váš čaká možnosť vyskúšať si život v inteligentnom dome s najlepšími bezpečnostnými prvkami. Na svoje si prídu i tí, čo obľubujú hry. Global Sources im vyhradilo jednu časť s hernými a počítačovými výrobkami. V zóne komponentov novej generácie si pozriete novinky z oblastí inteligentných automobilov, lekárskych prístrojov a robotiky. Zaujímavosťou je tiež Zóna zážitkov a ukážková zóna. V nej si môžu návštevníci vyskúšať najnovší dizajn hoverboardov, elektronických bicyklov a ďalších osobných prepravných prostriedkov. 

CANTON FAIR

Canton Fair je najväčšou čínskou výstavou a tretím najväčším importno- exportných veľtrhom na svete. Organizuje sa vždy dvakrát ročne od roku 1957 v juhozápadnom čínskom meste Kanton. Na výstave Canton Fair sa nachádza viac ako 60 000 stánkov. V posledných rokoch sa návštevnosť pohybuje okolo 200 000 ľudí a vystavuje tu okolo 25 000 spoločností. Neoddeliteľnou súčasťou výstavy je aj medzinárodný pavilón fungujúci už viac ako 18 rokov, kde sa sústreďujú najnovšie trendy. Veľtrh pomáha domácim aj zahraničným vystavovateľom k vybudovaniu kontaktov a výmene informácii.

CANTON FAIR vs GLOBAL SOURCES

Tým, že sme Vám predstavili dva čínske medzinárodné veľtrhy, rozhodnutie o tom, či a ktorý z nich navštíviť sme Vám zrejme sťažili. Preto ponúkame porovnanie oboch. Na úvod ešte pripomenieme, že oba naraz nemáte šancu stihnúť. Nielen preto, že sa konajú v rovnakých časoch, ale aj pre kapacitu ľudského mozgu, ktorý dokáže vnímať nové podnety len do určitej miery.  Canton Fair môžete navštíviť od 14.októbra do 5. novembra a Global Sources od 11. do 21. októbra. 

V prvom rade si treba uvedomiť, že Canton Fair ponúka širšie spektrum tovarov a nešpecifikuje sa len na elektroniku, tak ako je to pri Global Sources. Canton Fair vám na jednej strane ponúka okrem oblastí, ktoré vás zaujímajú, veľké množstvo inšpirácie, na strane druhej ale pri obrovskom počte vystavujúcich, nemáte šancu sa každému z nich venovať detailne. Ak by ste strávili pri každom stránku na veľtrhu iba jednu minútu, prešli by ste ho bez sekundy oddychu za jeden aj pol mesiaca. Pokiaľ sa rozhodnete navštíviť Global Sources máte výhodu úzkej špecifikácie sa na elektroniku. Navyše do Hongkongu na rozdiel od Číny nepotrebujete víza. Ako nevýhoda sa ale ukazuje trojnásobne drahšie ubytovanie a strava ako v Kantone. V prípade prestávky medzi jednotlivými fázami, je v Hongkongu podstatne menej možností na výlety a voľnočasové aktivity ako je tomu v najväčšom juhočínskom meste a jeho okolí. Ak radi nakupujete, v oboch destináciách si prídete na svoje v úplne rovnakej miere. Na záver ešte jeden bod pre Kanton – je to mesto, kde spoznáte tú pravú Čínu, s jej typickým street foodom, nezabudnuteľnou plavbou po Perlovej rieke, históriou v podobe známeho ostrova Shamian či modernú stránku, ktorú reprezentuje Canton Tower.

V Číne sa konajú okrem Canton Fair a Global Sources ďalšie stovky až tisícky špecializovaných výstav a veľtrhov. V prípade vášho záujmu o účasť na niektorom z nich vám vieme vypracovať cenovú ponuku a zabezpečiť bezproblémovú a pohodlnú obchodnú cestu do Číny. Neváhajte nás kontaktovať.

Autor článku: Daniela Malíková

Ako hodnotíte tento príspevok?

Kliknite na hviezdu a hlasujte.

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov 2

Článok ešte nemá hodnotenie

Zaujal Vás článok? Zdieľajte ho!
Zaujal Vás článok? Zdieľajte ho!