Ako nájsť dodávateľa z Číny?

1. septembra 2020

Dodávateľ z Číny

Nájsť dodávateľa v Číne môže okrem ušetrenia nákladov znamenať  tiež rozšírenie portfólia ponúkaných produktov.  Samotné hľadanie správneho výrobcu môže byť behom na dlhé trate s neistým výsledkom, teda ak sa ho rozhodnete hľadať sami.

Prečo sa oplatí hľadať dodávateľa v Číne?

Čínski dodávatelia spĺňajú viacero stupňov kvality, to čo ale každého prioritne zaujíma je cena. Tovar z Číny vie byť kvalitný,  a tiež za dobrú cenu. Už dávno neplatí, že Číňania robia za misku ryže, ich platy sú porovnateľné s našimi. Vyrábajú toho tovaru viacej ako ktorákoľvek európska krajina, tak majú úspory na množstvách. Druhou vecou, ktorá ľudí zaujíma je variabilita. Keď si u nás idete kúpiť plot, máte na výber z dvoch farieb, ale v Číne si viete vybrať 10 farebných variácií. Takýmto spôsobom môžete získať konkurenčnú výhodu, že máte napríklad na výber viac farebných prevedení výrobku. V neposlednom rade je dôležitým faktorom, prečo si objednať tovar z Číny aj kvalita. Môžete tu dostať tovar v rôznej kvalite a v samozrejme v rôznych cenových reláciách. Tovar, ktorý napríklad nie je dostupný na našom trhu, nájdete na tom čínskom a hneď vo viacerých možnostiach. Ak ide o výrobok, ktorý má byť cenovo prístupný, dostatočne variabilný, aby som konkurenciu niečím predbehol, alebo ak hľadám niečo, čo na našom trhu nie je, tak Čína a Ázia sú jednou z najlepších možností.

Viem si dodávateľa nájsť aj sám?

Existujú tisícky dodávateľov či už cez stránku Alibaba alebo Made in China, ktoré si viete sami vyhľadať. Vy o tom dodávateľovi  ale nič neviete. To, aký je v skutočnosti, a či vôbec existuje, je veľmi ťažké zistiť. Neznamená to, že keď ste si niečo kúpili na Alibabe, tak už si viete zabezpečiť dovoz hocijakého tovaru z Číny sám. Je dobré si nechať poradiť od profesionála. Každé hľadanie dodávateľa je komplikované. Pri overovaní dodávateľa potrebujeme vedieť určité faktory napríklad, či je tovar možný dodať v danej kvalite. Aj pri jednoduchom tovare ako sú obálky treba kontrolovať veľa vecí ako gramáž papiera, veľkosť a odtieň obálky, akým spôsobom sa bude tovar stohovať, tak aby sa neznehodnotil atď. Nedá sa dopredu  povedať, že hľadanie nejakého tovaru a jeho dodávateľa  bude jednoduché alebo zložité, alebo či bude trvať jeden či dva dni. Na základe skúseností vieme, čo sú základné body, čo dodávateľ musí spĺňať, vieme, čo od nás očakáva klient, poznáme dopredu riziká, a teda aj to, či daný dodávateľ vie splniť alebo nevie tie očakávania naplniť.

Čo musí dodávateľ spĺňať?

Musí mať vývoznú licenciu, teda niečo, na základe čoho mi vie doviezť tovar z Číny. Potom obchodnú licenciu- ak má fabriku, tak jeho firma musí existovať , či sa dá lokalizovať cez googlemaps, kedy a kde bola založená ich webstránka, či to súhlasí s tým kedy spoločnosť vznikla, či vedia dodať tovar v určitom čase. Keď si objednáme stroj, kde nám iný dodávatelia tvrdia, že jeho výroba trvá 60 dní a nejaký dodávateľ sľubuje výrobu za 15 dní, preverujeme, či má kapacitu ľudí na to, aby to bolo vyrobené a dodané v danom čase. Na 99 percent máme pravdu, keď povieme, či je daný dodávateľ schopný nám tovar dodať v kvalite a požadovanom čase.

V čom vám vie pomôcť INVELT?

S vyhľadávaním spoľahlivých dodávateľov podľa požiadaviek, ale aj realizáciou kompletných dovozov pre našich obchodných partnerov máme v INVELTe už viac než 15 rokov skúseností. Spojte sa s nami, radi vám vypracujeme ponuku podľa vašich požiadaviek. Poradíme vám, prevezmeme všetky starosti a vy sa môžete ďalej venovať rozvoju vášho podnikania.

Ako hodnotíte tento príspevok?

Kliknite na hviezdu a hlasujte.

Priemerné hodnotenie 4.5 / 5. Počet hlasov 4

Článok ešte nemá hodnotenie

Zaujal Vás článok? Zdieľajte ho!

Pozrite si video: Ako vyhľadať správneho dodávateľa z Číny?

Ako sa odlíšiť od konkurencie, bodovať s inovatívnou ponukou alebo výrobou a mať pritom skvelé nákupné ceny? Mnohí hľadajú príležitosti pre nákup tovaru či technológií v Ázii. Avšak pozor - v tomto rozhovore sa dozviete, aké nástrahy na Vás čakajú pri hľadaní dodávateľa z Číny.

Zaujal Vás článok? Zdieľajte ho!