Šesť dôvodov, prečo ísť na Canton Fair s INVELT

22. septembra 2023

Kantonský veľtrh (Canton Fair) je absolútnou čínskou jednotkou v predstavovaní najmodernejších technológií či trendov a patrí aj medzi najväčšie svetové výstavy. Na gigantickej ploche 1 500 000 m2 síce návštevník dokáže nájsť čokoľvek, no je naozaj náročné zorientovať sa a zvládnuť svoj obchodný zámer pri tak obrovskom nápore ľudí.  Aby ste sa vyhli sklamaniu a nepríjemným situáciám, ktoré by mohli pokaziť dojem z návštevy veľtrhu a pobytu v Číne, je dobré vopred sa pripraviť. Aby vaša návšteva Canton Fair prebehla úspešne a bola aj cestovateľským zážitkom, odporúčame sprievodcu. Prečo?  

Michal Malík na rokovaní s obchodnou riaditeľkou spoločnosti Bluesun (fotovoltika)

1. Vybavíme kompletnú administratívu

Čína je svetovým lídrom vo vývoze a dovoze a patrí medzi najväčšie ekonomiky sveta. Zároveň je však jednou z najprísnejšie strážených krajín a dostať sa do nej nemusí byť jednoduché. Len donedávna bol vstup podmienený striktnými protikovidovými opatreniami. Každý účastník je preverovaný osobne, nevyhnete sa vyplneniu 8-stranového dokumentu. Pri žiadosti o vízum treba dať pozor na správnu špecifikáciu – napríklad okrem biznis víza budete potrebovať pozývací list od obchodného partnera alebo samotného výstaviska. Úskalí môže byť viac a radi vám ich pomôžeme zvládnuť.   

2. Zariadime najefektívnejšiu prepravu

Keďže do Kantonu (po čínsky Guangzhou) nelieta z okolitých letísk žiadna priama linka, treba si vybrať správnu trasu s prestupom, aby bola cesta rýchla a cenovo optimálna. Po prílete vás môže prekvapiť tajfún alebo monzúnový lejak. Dôkladná prehliadka na letiskách tiež nemusí byť príjemnou skúsenosťou. Zadržanie batožiny aj na niekoľko dní len vďaka zabudnutému zapaľovaču v kufri je jednou z mnohých zbytočných mrzutostí. S našou asistenciou znížite takéto riziká na minimum.

3. Postaráme sa o komfortné ubytovanie

Po náročnom dni na výstavisku je pohodlný hotel nevyhnutnosťou, preto jeho výberu treba venovať náležitú pozornosť. Počas veľtrhu sa ceny ubytovania výrazne predražia a ani samotné vybavenie hotelov častokrát nedosahuje štandard padľa našich zvykov a očakávaní. Tvrdé postele, ktoré sú v Číne veľmi preferované, alebo len miestna kuchyňa bez možnosti alternatívnej stravy dokážu pobyt znepríjemniť. Ani znalosť angličtiny tu nie je samozrejmá, preto môžu zostať požiadavky hostí nevyslyšané. Po dlhoročných skúsenostiach preto klientom odporúčame a zároveň ponúkame 5* hotel s výhodnou polohou, komfortným vybavením a pestrou kuchyňou. Nachádza sa blízko výstaviska i centra mesta. Naši zákazníci tak majú možnosť oddýchnuť si aj počas iných aktivít, napr. pri spoznávaní mesta či miestnej gastronómie. V okolí hotela je až 23 reštaurácii a street-food stánkov, takže svoju obľúbenú kuchyňu si určite nájde každý.  

4. Zabezpečíme hladký vstup na výstavu

Samotná cesta z ubytovania na veľtrh môže byť pri veľkom nápore ľudí náročná. Taxikári sú obsadení, ich služby predražené a na metro, ktoré je preplnené, sa čaká aj 2-3 hodiny. Tieto detaily si návštevníci častokrát neuvedomujú. Vopred zabezpečená preprava medzi hotelom a výstaviskom je ďalšou službou, ktorú určite ocenia všetci účastníci.

Aj vstup na Canton Fair obnáša niekoľko úskalí. Pri obrovskom počte návštevníkov, najmä počas prvého dňa každej fázy, ktorý dosahuje niekoľko desiatok tisíc ľudí, je registrácia zdĺhavou tortúrou. V radách môžete stráviť aj 2 hodiny. Preto všetky formality vybavujeme ešte pred cestou a vstup na výstavisko je rýchly, bez zbytočného čakania.  

5. Upozorníme na odlišnosti

Aby ste si výstavu plnohodnotne užili a čas strávili efektívne, je dôležité vedieť o nástrahách, ktoré vás môžu prekvapiť. Po dlhšom chodení medzi pavilónmi sa určite ohlási prázdny žalúdok, preto máme zmapované, kde sa dá kvalitne a bez následkov najesť. Nemilým prekvapením môžu byť aj toalety, keďže vysoké percento z nich tvoria tzv. turecké záchody. Takže je dobré vedieť, kde sa presne na tak obrovskej ploche nachádzajú tie klasické „európske“.

Ďalšou „drobnosťou“, ktorá dokáže uľahčiť výstavu i celý pobyt, je pripojenie na internet. Odporúčame zabezpečiť si u svojho operátora dostatok dát ešte pred odletom.

Doba cashu v Číne skončila a aj pri drobných čiastkach prebiehajú platby výlučne bezkontaktnou formou, pomocou aplikácie, ktorú si treba stiahnuť. Vyhnete sa tak problémom s hľadaním bankomatu a nastavením zrozumiteľného jazyka.

6. Dohliadneme, aby všetko prebehlo bez problémov

Našli ste na veľtrhu potenciálneho obchodného partnera, alebo vás zaujal produkt a radi by ste oslovili samotného výrobcu? Canton Fair ponúka netušené príležitosti. Aj keď sa čínska ekonomika rokmi extrémne zmenila, zaužívané princípy komunikácie a obchodovania stále platia a na isté veci si treba dávať pozor.

Prvým rizikom je, že pri obrovskom nápore záujemcov sa vám s vytipovaným dodávateľom nemusí podariť stretnúť. Preto termín stretnutia zabezpečíme vopred. Je dosť pravdepodobné, že mal na rokovaní pred nami niekoho z USA alebo Saudskej Arábie a teda nezapôsobíte objemom potenciálnej objednávky. Aby odpovedal na váš dopyt a na otázky v rozumnom čase a nečakali ste posledný v poradí zozbieraných kontaktov, treba vedieť, ako byť unikátny, zapamätateľný, ako zapôsobiť. Otázky pripravené vopred, komunikácia v čínštine, prejavenie záujmu o dodávateľa a jeho značku, poznanie tradície a zvykov a prejavenie úcty sú predpokladom pre úspešný obchod.

Zorientovať sa v štyroch obrovských halách je náročné aj pre domácich. Málokto vám vie poradiť, kde nájdete toho-ktorého dodávateľa. Kvôli preťaženosti siete sa častokrát nepripojíte na internet. A nakoniec je tu rečová bariéra, lebo nie všetci vystavovatelia ovládajú zrozumiteľnú angličtinu.

Všetky finesy pri rokovaniach a vyhľadávaní toho najdôležitejšieho na veľtrhu sme počas rokov vychytali, takže v priebehu 3 dní dokážeme efektívne naplno využiť jeho potenciál. Aj vám radi ponúkneme našu znalosť prostredia, pomerov a jazykovú vybavenosť, aby Canton Fair priniesol nový impulz do vášho podnikania.

Komu sa účasť na Canton Fair naozaj oplatí?

Ak patríte do niektorej z týchto skupín, určite nezmeškajte príležitosť na návštevu Canton Fair:

  1. máte svoj biznis a chcete ho zefektívniť, teda viete čo chcete 
  2. máte svoj vlastný biznis a chcete rozšíriť ponuku o ďalšie produkty či služby
  3. hľadáte iný biznis ako ten, v ktorom momentálne pôsobíte, dosiahli ste v ňom maximum a chcete preto využiť svoje priestory, ľudí, financie, atď. a doplniť podnikateľské portfólio
  4. rozbiehate biznis, hľadáte ideu, inšpiráciu a potrebujete „nakopnúť“
  5. chcete si vytvoriť vlastnú značku, brand
  6. len zo zvedavosti spoznať nové technológie a perspektívne trendy, ktoré môžu meniť svetový obchod

 

Pomôžeme vám dohodnúť výhodné cenové a obchodné podmienky

Väčšina klientov nedokáže naplniť objemy, ktoré čínsky dodávatelia očakávajú. To ovplyvňuje ceny a podmienky, ktoré sa zase nemusia zhodovať s predstavou klientov. Našou úlohou je nájsť konsenzus medzi oboma stranami, teda aby pri požadovanom objeme získali výhodnú cenu. Pri rokovaniach musíme presvedčiť dodávateľa z Číny o bonite a stabilite nášho klienta. Veľkou výhodou je znalosť konkurencie dodávateľa a prísť s cenami a katalógmi od iných vystavovateľov.

 

Dohodneme návštevu prevádzok a tovární

Ak sa jedná o  špecifický produkt, napríklad zložitý sofistikovaný stroj, technologickú linku, alebo výrobky nadrozmernej veľkosti, ako montované haly, domy, stroje a pod., odporúčame navštíviť aj výrobné prevádzky dodávateľov. Pri bežných výrobkoch to nie je potrebné a účasť na výstave je postačujúca.

 

Postaráme sa o hladký priebeh a komfort vašej obchodnej cesty

Ako sme už uviedli vyššie, zabezpečenie kompletného servisu od kvalitného spánku až po uzavretie dobrého obchodu je našou prioritou. Radi vás o tom presvedčíme na najbližšom veľtrhu, ktorý sa uskutoční 15. októbra.

Prihlásiť sa na Canton Fair

Ako hodnotíte tento príspevok?

Kliknite na hviezdu a hlasujte.

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov 0

Článok ešte nemá hodnotenie

Zaujal Vás článok? Zdieľajte ho!
Zaujal Vás článok? Zdieľajte ho!