NOVINKA – Zážitkové cesty do Číny

17. augusta 2023

Invelt je špecialistom na obchodovanie s Čínou a už viac ako 15 rokov túto krajinu spolu s klientami navštevujeme a pripravujeme nové príležitosti na biznis. Súčasne sme však zažili Čínu aj ako rozmanitú krajinu s bohatou históriou a nádhernou prírodou. Preto sme tento rok pripravili novinku – zážitkové cesty do čínskych metropol. Ich program je zameraný iba na spoznávanie veľkomiest a okolitých prírodných destinácií.

Objavte autentický Kanton, Šanghaj  a prírodu, akú ste ešte nevideli

Spoznajte s nami čínsky Kanton a horskú oblasť Yangshuo, ale tiež Šanghaj – Benátky Orientu, či Suzhou a Avatarové hory v oblasti Zhangjiajie. Užijete si pamiatky, zaujímavosti, obchody aj miestnu gastronómiu, zážitky plné adrenalínu či sladké leňošenie. Spoznajte túto kúzelnú zem v celej jej pestrosti.

 

Kanton nie je iba veľtrh

Panoráma mesta Guangzhou, v pozadí Kantonská veža

Metropola Guangzhou (po slovensky Kanton) je štvrté najväčšie mesto v Číne. Kedysi dávno malá, zanedbaná a bezvýznamná dedina, dnes jedno z najdôležitejších globálnych biznis centier, kde sa niekoľkokrát ročne stretávajú obchodníci z celého sveta na známom veľtrhu Canton Fair. Kanton má však viac ako 2000 rokov dlhú históriu a bohatú kultúru. Navštívime miesta, kde sa snúbi tradičná čínska architektúra s kultúrou a s emóciami súčasnosti – akadémiu klanu Chen v tradičnom čínskom štýle či pamätnú sieň Sun Yat-Sena- zakladateľa modernej Číny, chrám Veľkého Budhu, ale aj chránenú oblasť – piesočný ostrov Shamian s historickými  budovami z čias európskej kolonizácie z 19. storočia. Nenecháme si ujsť obľúbený rybí trh, nákupnú atmosféru modernej obchodnej zóny Beijing Road alebo najvyššiu vežu v Ázii Canton Tower.

Panoráma hôr Yangshuo

Okrem známeho a bohatého Kantonu nás tiež čaká výlet do prírody, napríklad k umelo vytvorenému, ale dychberúcemu vodopádu Zengcheng či do hôr v oblasti Yangshuo. Okolitá príroda ponúka neuveriteľné scenérie, ktoré budeme obdivovať na výlete na skútroch aj počas plavby na pltiach po rieke Yulong. Čaká nás fascinujúca vyhliadka Ruyi počas prechodu po presklenom moste vo výške 140 m, aj výstup na mesačnú horu Moon Hill, vytvorenú krasovým vápencom. 

Fakultatívnou aktivitou môže byť výlet do neďalekého Shenzenu, jedného z najrýchlejšie rastúcich miest na svete, ktoré hraničí s Honkongom. Shenzen sa stal v roku 1979 prvou čínskou špeciálnou ekonomickou zónou. Dnes tu nájdeme obrovské nákupne centrá s elektronikou, oblečením a doplnkami, ale aj s napodobeninami všetkého druhu.

 

Šanghaj – mesto plné fascinujúcich kontrastov

Panorama Shanghaia – centrum biznisu Pudong, pozdĺž rieky Huangpu

Okrem Kantonu môžete s nami navštíviť aj Šanghaj, jedno zo štyroch priamo spravovaných miest Čínskej ľudovej republiky. Táto metropola je nielen kozmopolitným a moderným, ale aj finančným a ekonomickým centrom. Zažijete tu neutíchajúci rytmus koloniálneho nábrežia The Bund s historickými budovami a klasickými čínskymi záhradami, či supermodernú štvrť Pudong s mrakodrapmi, ktorých vrcholky miznú v oblakoch.

Suzhou alebo Benátky Orientu

Po Šanghaji sa vydáme na potulky mestečkom Suzhou – nazývaného tiež Benátkami Orientu. Vodné kanály, pôsobivé záhrady a do neba čnejúce pagody vytvárajú z tohto mesta populárnu turistickú destináciu. V rámci výletu môžete očakávať tiež veľkú dávku adrenalínu a dobrodružstva v takzvaných Avatarových horách v oblasti Zhangjiajie. Ich názov nie je náhodný, čiastočne sa totiž nimi inšpiroval James Cameron pri natáčaní svojho veľkofilmu Avatar. Od roku 1992 je táto oblasť zaradená na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Prečo cestovať s Invelt? 

Nie sme klasická cestovná kancelária pre širokú verejnosť. Naši klienti spoznávajú Čínu v malých skupinkách a veľmi autenticky. Dôkladne naplánované trasy a pútavý program, ktoré sme pripravili spolu s našou (aj) po čínsky hovoriacou travel manažérkou a sprievodkyňou Michaelou, sú zárukou zážitkov, trochy adrenalínu aj relaxu.

O našich zážitkových cestách sa môžete dozvedieť viac:

Alebo nám jednoducho napíšte na email: alebo zavolajte na tel. 0905 306 782 – radi sa porozprávame o vašich budúcich zážitkoch.

 

 

 

 

 

 

 

Ako hodnotíte tento príspevok?

Kliknite na hviezdu a hlasujte.

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov 1

Článok ešte nemá hodnotenie

Zaujal Vás článok? Zdieľajte ho!
Zaujal Vás článok? Zdieľajte ho!