Eliminujte riziká v podnikaní. Dôveryhodnosť nového dodávateľa si vždy overte!

4. marca 2019

Jednou zo služieb, ktorú pre našich klientov poskytujeme, je overenie dôveryhodnosti spoločnosti. Preverujeme ním mnoho pre biznis kľúčových prvkov ako je napríklad obchodná licencia, zahranično-obchodná licencia či webová stránka. Na ich základe vyvodíme pre klienta možné riziká a odporúčania, či biznis s daným dodávateľom rozbehnúť alebo nie. Keďže nám prišlo mnoho dopytov, ako také overenie vyzerá, rozhodli sme sa vám jedno špecifické ukázať.

„Ak odhalíme, že je preverovaná spoločnosť fiktívna, automaticky ju zamietame. V mnohých taktýchto prípadoch sme klientom ušetrili už tisíce eur. Naopak ak zistíme, že firma je kvalitná, schopná a dôveryhodná, klientovi ju odporučíme,“ tvrdí Michal Malík, konateľ spoločnosti Invelt. Na základe vašich dopytov, ako také overenie vyzerá a čo všetko je jeho súčasťou, sme sa rozhodli vám jedno špecifické demonštrovať. V tomto prípade sme klientovi, ktorý hľadal dodávateľa vankúšov, ním zvolenú firmu ani nezamietli, ani neodporučili.

Hrozí komplikovaná komunikácia
„Spoločnosť existuje, nie je fiktívna, vykazuje export v pomerne veľkom objeme, ale pri overení nám vyskočilo viacero možných rizík, ktoré by sa mohli pri neskoršej spolupráci prejaviť,“ pokračuje Michal. „Napríklad komunikuje iba cez WeChat, čo ja čínska alternatíva slovenského Skypu. Nekomunikuje formou e-mailov, čo môže byť pri komunikácii, na ktorú sme zvyknutí, problém. Nemá tiež exportnú licenciu, to znamená, že vie exportovať, ale cez inú firmu. V prípade akýchkoľvek problémov pri exporte, doprave či logistike, by sme ich museli riešiť nie priamo s dotyčnou firmou, ale s tou, s ktorou spolupracuje. To môže priniesť isté časové omeškania či nedorozumenia v náročnej komunikácii vzhľadom na to, že v hre nie je iba jediná firma,“ popisuje možné riziká skúsený obchodník.

My odporúčame, klient rozhoduje
Ďalej sme zistili, že firma existuje len 3 roky, čo môže značiť nedostatok skúseností v oblasti a problematickosť pri riešení reklamných vecí, komplikácie spojené s kvalitou produktov či dozeraním na ich kvalitu. Toto sú 3 faktory, ktoré firmu síce nepotopia, ale dokážu pomerne značne komunikáciu a spoluprácu s ňou znepríjemniť. „V prípade, že je predmetom biznisu jednoduchý tovar, odporúčame radšej zvoliť menej problematickú firmu. Ale pokiaľ je to typovo a finančne výhodné a na základe konkrétnych špecifikácií chce odberateľ s daným dodávateľom spolupracovať, v správe o preverení spoločnosti uvádzame nasledovné odporúčania. Odporúčame komunikovať cez nás vzhľadom na jazykovú bariéru a využívanie výhradne čínskej komunikačnej aplikácie, tiež zrealizovať kontrolu tovaru a prenechať celkovo náročnejšiu komunikáciu na odborníka,“ zhrnul Michal.

Odporúčania sú jasné. Finálne rozhodnutie je však na strane klienta. Overenie spoločnosti Vám môže výrazne uľahčiť nakupovanie z Číny.

Celú správu o preverení čínskej spoločnosti si môžete pozrieť v galérii.

Overenie_spolocnosti

Ako hodnotíte tento príspevok?

Kliknite na hviezdu a hlasujte.

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov 1

Článok ešte nemá hodnotenie

Zaujal Vás článok? Zdieľajte ho!
Zaujal Vás článok? Zdieľajte ho!