Poďte s nami na čínsky Canton Fair a nazrite do budúcnosti

6. februára 2023

Čína konečne po troch rokoch otvorila svoje hranice. Čo to znamená pre svetovú ekonomiku, medzinárodný obchod a cestovný ruch?

Pre obchodníkov je to hlavne obrovská príležitosť. Od prvej vlny kovidovej epidémie boli v Číne uplatňované tie najprísnejšie opatrenia a stratégia nulovej tolerancie nákazy. Striktný zákaz vstupu do krajiny sa pod tlakom náročnej, až neudržateľnej situácie postupne zmenil. Povinná izolácia sa z tridsiatich dní zmiernila na desať. Žiaľ, aj napriek tomu sa návšteva Číny predražila. Nútenú karanténu v hoteloch po príchode do krajiny si musel každý návštevník hradiť z vlastného vrecka. Letecké spoločnosti extrémne navýšili ceny a pôvodná suma obchodnej cesty na pár dní z príjemných 1500 Eur stúpla až päťnásobne. Okrem ochromenia aktívneho obchodovania sa uzavreli všetky výstavy a veľtrhy. Niektoré prešli aspoň do online prostredia, no napriek digitálnej dobe sa ani na najväčších veľtrhoch ako Canton Fair či YIWU očakávaný úspech nedostavil. Návšteva týchto podujatí je totiž o inšpirácii, nápadoch a zážitkoch. Návštevník si nájde ideu na svoje podnikanie, alebo novinku či „vychytávku“ vo svojom už fungujúcom biznise. Popri tom všetkom nasáva atmosféru, môže si všetko vyskúšať, „ošahať“, precítiť, a ako vieme, skúsenosť je neprenosná.

Čína sa otvára svetovému obchodu

Pre čínskych obchodníkov sa po 3 rokoch naskytli obrovské príležitosti. Krajina sa konečne otvorila svetu a výrobcovia sa budú chcieť podeliť o svoje novinky, nápady, technológie a patenty, ktoré počas obdobia vyvíjali, no nemohli ich prezentovať. Očakáva sa preto rekordný počet vystavovateľov zo všetkých sfér biznisu od spotrebného tovaru, cez vybavenie nemocníc, až po textil, potraviny či elektroniku. Letecké spoločnosti zatiaľ flexibilne nereagovali na zvýšený dopyt. Letenky od štandardných operátorov ako China Southern alebo Air China, ktoré z Európy bežne lietali, momentálne nie sú dostupné. Iní leteckí dopravcovia ich predávajú dvoj- až trojnásobne drahšie ako bolo obvyklé, ale priebehu polroka by sa mali ceny upraviť.

 Ste zvedaví, ako bude vyzerať svet v rokoch 2023 až 2025? Návšteva veľtrhu Canton Fair uspokojí aj najnáročnejších záujemcov o biznis, technológie a inovácie.

všetko o ceste na Canton Fair

 

Canton Fair sa organizuje už od roku 1957 dva krát ročne, na jeseň a na jar. Jarný termín je od od 15. apríla do 5. mája.2023. Aprílové termíny však ešte nebudú bez obmedzení.

Úrad verejného zdravotníctva SR vydal nasledovné odporúčania pre cestujúcich do Číny:

  • Pred odchodom sa uistite, že ste boli kompletne zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19 vrátane posilňujúcich dávok.
  • Počas cestovania používajte rúška a respirátory v preplnenom interiéri a exteriéri, a to aj počas letu. Rovnako odporúčame dezinfekciu rúk a dodržiavanie odstupov od cudzích osôb. Cestujúcim odporúčame aby si overili u leteckej spoločnosti podmienky cestovania do tranzitnej, resp. cieľovej krajiny.
  • Zraniteľným skupinám ľudí a osobám s príznakmi respiračného ochorenia dôrazne odporúčame mať správne prekryté horné dýchacie cesty bez ohľadu na požiadavky na daný let. Znížite riziko nakazenia seba, resp. ľudí vo svojom okolí.
  • Ak sa cestujúci cítia chorí, odporúčame im zostať doma, liečiť sa, starať sa o správnu hygienu rúk a dýchacích ciest a nenavštevovať verejné priestory.

Pobyt síce nemusí byť tak komfortný, ako sme boli zvyknutí, budeme musieť prechádzať rôznymi kontrolami a akceptovať nariadenia, ale bude to stáť za to. Pamätáte si tú eufóriu, keď sa u nás po prvej vlne otvorili reštaurácie a obchody? Nadšenie a príval energie budete pociťovať opäť pri znovuzrodení obchodu v Číne. Tak neváhajte a príliš dlho sa nerozhodujte. Záujem je veľký a počet miest limitovaný, prihlášky budeme uzatvárať už koncom februára 2023. Ak máte záujem, napíšte nám čo najskôr:

mám záujem ísť na Canton Fair

Ako hodnotíte tento príspevok?

Kliknite na hviezdu a hlasujte.

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov 1

Článok ešte nemá hodnotenie

Zaujal Vás článok? Zdieľajte ho!
Zaujal Vás článok? Zdieľajte ho!