Potulky Čínou – kam sa vybrať mimo Pekingu a Šanghaja? Predstavíme vám úžasné prírodné klenoty!

25. júla 2019

Čína je krajina neobmedzených možností nielen pri výrobe technológií, tovarov či strojov, ale aj ako miesto na cestovanie. Väčšina turistov si ide pozrieť najmä Peking či Šanghaj. Tie najväčšie prírodné poklady ale nie sú pre ľudí mimo Číny až tak známe.

Canton Fair výlet Yangshuo

Predstavujeme Vám YANGSHUO

Keďže je leto a mnohí premýšľajú nad dovolenkou, rozhodli sme sa Vás zobrať do Yangshuo, mestečka obklopeného krasovými horami, kľukatými riekami, tajuplnými jaskyňami a nádhernou prírodou. Čas tu beží trochu iným tempom – každodenný zhon a stres nemá žiadnu šancu. Je to miesto, kde nájdete svoj vnútorný pokoj a rovnováhu. Raj na zemi, ktorý pred pár rokmi ešte nik nepoznal.

Nachádza sa na juhozápade Číny. Pôvodne bolo toto mestečko malou dedinkou. Postupne ju ale objavili zástupy Číňania, ktorí tu trávia leto. Preto je pre našinca najlepším časom na návštevu jar či jeseň. Vyhnete sa záplave ľudí, máte ideálne počasie a naplno si môžete užiť panenskú prírodu. Hory sú zahalené do hmly a vy máte pocit, že ste sa ocitli na mystickom mieste.

 

Nadšenci športov si tu prídu na svoje

Výlet počas pracovnej cesty do Číny

Spoznávanie Yangshuo na elektrických motorkách s našimi klientmi – jar 2019

Oblasťou pretekajú dve významné rieky Li a Yulong. Obe výrazne prispeli k vzniku vápencových krás, ktoré Yangshuo ponúka. Po rieke Li chodia výletné lode. Turistom predstavia krasové útvary, ktoré patria medzi prírodné pamiatky UNESCO. Jeden z nich môžete dokonca nájsť aj na čínskej 20 juanovej  bankovke. Druhá z riek Yulong- „miesto stretnutia draka“ je menšia, preto sa splavuje na bambusových pltiach.  Zmestia sa na ne len dvaja ľudia a pltník. Divokejšie časti rieky môžete splavovať na rafte či kanoe.

Spoznávanie Yangshuo

Skalný kopec Moon Hill patrí k obľúbeným miestam horolezcov.  Dostal meno podľa výrezu na svojom vrchole pripomínajúcom mesiac. Nachádza sa zhruba 8 km od hranice mestečka. Od príjazdovej cesty na jeho vrchol zaberie strmý výstup zhruba pol hodiny. Na jeho konci Vás čaká strhujúci výhľad.

Moment šťastia keď sme spoznávali Moon Hill v Yangshuo

Moment šťastia keď sme spoznávali Moon Hill v Yangshuo – jar 2019

Svetelnú show Liusanjie môžete navštíviť priamo v meste Yangshuo. Jej autorom je Zhang Yimou- známy čínsky režisér, ktorý vytvoril napríklad veľkolepý olympijský ceremoniál. Predstavenie je založené na ľudových piesňach, zvykoch, tradíciách, ako aj rovnomennom filme z pred približne päťdesiatych rokov. Denne sa konajú dve až tri a sú takmer vždy vypredané.

V okolí Yangshuo môžete naraziť na ďalšie lokálne atrakcie, ako sú jaskyne (Assembly Dragon Cave, Green-Lotus Cave), mosty či nočné rybárčenie. Cesta lemovaná zvlnenými kopcami , nekonečnými poliami, prírodnými krásami, rozkvitnutými kvetmi a spievajúcimi vtákmi tiahnuca sa od  mestskej oblasti Yangshuo po Moon Hill dostala názov „Galéria desiatich míľ“. Je ideálnym miestom na výlet na bicykli.

Asi 200 kilometrov od mesta môžete navštíviť ryžové terasy Long Sheng alebo Dračí chrbát. Sú staré až osemsto rokov. Polia tu obrába menšina Yao. Táto menšina má jeden krásny zvyk. Žena si môže strihať vlasy len jedenkrát, a to keď má osemnásť rokov. Odstrihnuté vlasy si odloží a v starobe si ich vpletá do vlasov. Celý život majú vďaka tomu ženy krásne čierne vlasy až po pás.

 

Malebné mestečko verzus veľkomesto

Guilin je tretím najväčším mestom v oblasti . Od Yangshuo je vzialené asi 80 kilometrov. Práve tu pristanete, pokiaľ ste prišli lietadlom, vlakom či loďou. Existuje staré čínske príslovie, ktoré hovorí, že guilinské hory a voda sú najkrajšie pod šírim nebom. Ročne ho navštívi asi 3,2 milióna turistov. Guilin je nádherné miesto. Centrum mesta je obklopené 2 riekami, štyrmi jazerami a krasovými horami. Mesto žije z cestovného ruchu, takže je omnoho čistejšie ako iné čínske mestá. V centre sa nachádza obrovský atlas na zemi, umelý vodopád a malé zakázané mesto. Dnes v ňom sídli múzeum.

Priamo vo vode centrálneho jazera sú postavené Pagoda Slnka a Mesiaca známejšie ako zlatá a strieborná pagoda pre ich farby  odrážajúce sa na vodnej hladine v noci. Pagoda Slnka je najvyššia bronzová pagoda na svete s výťahom a zároveň najvyššia pagoda nad vodou. Z Pagody Slnka sa do Pagody mesiaca viete dostať 10 metrovým skleneným tunelom. Nad hlavou pritom vidíte plávajúce ryby. Turisti radi navštevujú tieto stavby najmä večer pre krásne výhľady a odrazy vo vode.

Pagoda Slnka a Mesiaca

Pagoda Slnka a Mesiaca

Symbolom mesta je Slonia hora. Už názov napovedá, že pripomína slona skláňajúceho sa k rieke, aby sa napil. Miesto je známou turistickou destináciou už od dynastie Tang , teda asi od 6. storočia. V okolí vrcholku môžete okrem prírodných krasových útvarov vidieť i starodávne stavby ako Puxian Pagoda či Chrám Yunfeng.

Slonia hora v Guiline

Slonia hora v Guiline

 

Oddych, ruka v ruke s biznisom

Juhozápadná Čína je miestom, kde necestujete len za oddychom a športom, ale aj pre business aktivity. Našincovi už nie je neznámy Canton fair, teda jeden z najväčších importno – exportných veľtrhov na svete konajúci sa v meste Kanton. Patrí medzi tie, ktoré udávajú medzinárodné trendy. Navštíviť ho môžete už tradične 2-krát do roka.

Jarný Canton Fair od 15.apríla do 5. mája  a jesenný od 15.októbra do 5.novembra. Veľtrh je rozdelený na 3 časti, pričom každá z nich trvá 5 dni. Medzi nimi sú vždy 3 dni voľna. Práve tie môžete využiť na cestovanie po krajine a spoznávanie neprebádaných miest.

Do Číny na Canton Fair cestujeme už v polovici októbra – pridajte sa k nám a objavte oveľa viac ako nové biznis príležitosti!

 

Autor článku: Daniela Malíková

Foto kredit: Michaela Královičová

Ako hodnotíte tento príspevok?

Kliknite na hviezdu a hlasujte.

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov 1

Článok ešte nemá hodnotenie

Zaujal Vás článok? Zdieľajte ho!
Zaujal Vás článok? Zdieľajte ho!